Khao Yai ja veidi toidust

Hei! Nagu ikka Tai muusikapala leiate postituse lõpust ʕ•ᴥ•ʔ

Septembri lõpus kutsus üks saksa vahetusõpilastest mind Khao Yaisse. Tema host pere oli sinna minemas ja kuna ma elasin Khao Yai kõrval, siis liitusin nendega. Hommikul viisid emps ja vanaema mind Nakhon Nayoki tammi juurde. See oli realselt massivne ning kogu sealne ümbrus oli imeilus. Lopsakad metsad katsid mägesid ning vesi sillerdas. Inimesi ei olnud üldse. Kõik oli vaikne ja rahulik. Käisime väikeses kohvikus kolmekesti, otsime kaks korda kallimalt kohvi ning jäime Sveat ja tema host pere ootama.

Vesi oli vihaperioodi tõttu eriti kõrge (vaade kohviku kõrvalt)
ees jaapani võp, saksa võp ja mina

Svea host isa rentis meile paadi, millega sõitsime mägede vahel ning külastasime erinevaid koskesid. Ronisime vahepeal päris kõrgele isegi.

Pärast sõitsime piknikuplatsile läbi metsa. Pole hullemat teed vist kunagi näinud. Pidime eluaeglaselt mudast ja aukudest läbi sõitma. Lõpuks jõudsime ühe jõe juurde. Rentisime paar suurt ujumisrõngast ning sõitsime mööda jõge alla. Vool oli päris tugev ehk keegi pidi meid alati kinni püüdma. Sõime nagu alati sticky rice’i, grillkana ning puuvilju. Kohalikult jäätisemüüjalt saime ka kookosejäätist.

Nüüd veidike toidust :))

Tegin esimest korda ise Tai toitu vanaema õpetamisel. Varem olin ainult jälginud, kuid nüüd sain peaasjalikult ise teha. Emps teadis, et mul on vaja osata süüa teha keskaasta seminaril ning hakkasimegi kokkama.

Veel toite:

hiiglaslik pakk kuivatatud kalmaare
kanom sai sai aka üks paremaid asju ever
tavaline hommiku/lõunasöök: tai stiilis omlett, tomatikastmes vürtsikas makrell sibulaga, kreveti-herne roog

Minu tugiisik õpetas mulle, kuidas bua loid teha. See on magustoit, mis koosneb kleepuvast riisijahust tehtud pallikestest ning magusast kookospiima kastmest.

Vahepeal ühel õhtu juhtus üks lahe seik. Mu paps pani telekasse taustaks järjest minigususeid drooni videoid erinevatest linnadest ja loodusest. Ühel hetkel ta küsis minu käest, kas äkki Eesti kohta on ka mõni sarnane video. No ma hakkasin siis otsima. Leidsin paar videot vanalinnast ning ühe, kus oli filmitud ülesse kõik Teneti võttepaigad. Küsisin, kas nad teavad Tenetit ja nad vastasid jah ja et neil on ka DVD. Nad olid üpris üllatunud, et Tenetit Eestis filmitud on ja tundsid videos paar kohta ära ka. Pärast küsisid nad, kas ma olen Tenetit näinud. Ei olnud. Seega vaatasime õhtul kõik koos Tenetit. Imelik, et nägin filmi, millest vist kõik Eestis pasundasid alles Tais…

Vahepeal valmistasime ka vastu võtma ühte tüdrukut meie perre. Nimelt minu host empsil oli sõbranna, kes oli sakslasega abielus, elas Saksamaal ning neil oli tütar. See tütar oli just lõpetanud gümnaasiumi ning tahtis võtta vaheaasta, et käia erinevatel praktikakohtadel ning välja selgitada, milline eriala just talle sobib. Nii tuli ta interniks haiglasse, kus minu vanemad töötasid. Käisime siis paaris poes uut kummutit ostmas ning tegime apteegimajas ühes vaba toa magamistoaks.

Michelli tuba

Veel paar pilti meie külast:

Hiina tempel
Ees on näha nagu väikeseid templikesi, mis on meie mõistes hauakivid. Tagumine templihoone on mõeldud surnukeha krimeerimiseks, mis on üks enim levinumaid matmisviise Tais. Matustel on üleüldse hästi palju erinevaid rituaale ning kogu sündmus kestab umbes nädal. Samuti lastakse matuste ajal tihti väga kõvasti rakette, mis kajavad üle kogu küla.
Tempel ja hommikune turg
koolivormipoed
mida kõike ikka apteegist ei leia

8. oktooril sõitsim koos onuga Bangkoki. Käisime paaril onu sõbral külas. Lisaks käisime ühe minu onu kuulsa juuksurist sõbra salongis??? Õhtul viisid onu sõbrad mind YFU kontorisse. Käes oli keskaastaseminar!

üks mu lemmikumaid tai laule üldse

Bye bye / สวัสดีค่ะ

~Laura

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go to top