Telkimine Tais

Hei hopsti! (mul ei ole enam ideid, kuidas postitusi alustada haha) muusikasoovitus on all ♥(ˆ⌣ˆԅ)

Enne vahetusaastale tulemist kirjutasime host empsiga. Üks küsimus, mida temalt uurisin oli, et millised hobid neil on või mida nad vabal ajal perega teevad. Emps vastas, et neile meeldib telkimas käia. Nüüd minu ettekujutus telkimisest on, et oled üksi keset metsa ilma tänapäeva mugavusteta. Võibolla on kusagil kuivkäimla või midagi, kuid dušširuumist ja pistikutest võid ainult unistada. Tais telkimine kujutab endast aga midagi täiest vastupidist.

Otsustasime 11-12. september isa ja emaga telkima minna. Hommikul pakkisime auto asjadest täis ning sõitsime telkimisplatsi otsima. Vanemad teadsid enam-vähem kuhu kanti nad minna tahtsid. Plaan oli minna vaatama erinevaid laagriplatse ja alles siis otsustada. Tegime ka vahepeal peatuse ühe resto juures, et sealt toitu kaasa osta.

Telkimisplatsid Tais on kõik kohutavalt ülerahvastatud. Terve ala on telke täis nii, et sinu ja su naabri vahel on vaid väike rada kõndimiseks. Lisaks on alati olemas maja/d vetsude ja dušširuumidega. Tihti leiab sealt ka väikese poe/resto, kus snäkke osta, ja get this WIFI?? Kogu lõbu ühe öö kohta maksab umbes viis euri ühe telgikoha eest.

“resto”, kus peatuse tegime

Leidsime ühe jõe kaldal oma telkidele koha. Panime oma telgid püsti. Sõime veidi ning lihtsalt nautisime ümbrust, tegime pilte ning ajasime niisama juttu. Päikeseloojangu ajal käisime ka jões ujumas. Kohutavalt tugev vool oli seega saime olla vaid kaldale väga lähedal. Õhtul istusime telkide juures. Tegime kiirnuudleid ning sõime viinamarje ning krõpse. Emps ostis ka täpselt enne telkimist UNO kaardid nii et mängisime ka seda. Paps pani igale poole ka telkide ümber laternaid, et kõik ekstra esteetiline oleks :)). Lõpuks oligi aeg magama minna.

meie telgid
*õhtul*

Järgmine päev ärkasime vara. Sõime congee’t ning jõime kohvi. Panime oma telgid kokku ning umbes keskpäevaks olime tagasi kodus.

Vahepeal tegelesime ka viisa pikendamisega. Kohtusin ka esimest korda oma tugiisikuga. Pidime ära täitma paar dokumenti ning siis provintsi keskusesse immigratsiooni minema. Kogu protsess oli üpris kiire, sest minu provintsis ei ole eriti välismaalaseid ehk kontor oli tühi ning meil oli dokumendid kõik korras :))

Emps pakkus ka välja, et võiksin tugiisiku juures tai keelt õppimas käia, sest kooli avamine lükkus järjest edasi ning muidu passisin päeval lihtsalt kodus. Emps tahtis mulle näidata, kus ta elab. Sõitsime siis koos ratastega sinna. Tagasiteel käisime ka turult läbi. Emps ostis ka 7-Elevenist vanaemale uue SIM kaardi. Onu tegi selle küll minu ülesandeks, aga kuna ma juba endale ostes mitte midagi aru ei saanud nendest, siis andsin selle töö empsile 😀

night market
koerad 7-Eleveni ees
durian
Väga lambine pilt, aga mulle täiega meeldib parempoolne maja. Lisaks on näha ka veel üht kaunistatud väravat, sest see tee viib templini.

Veidi toidupilte ka:

congee, mida ka varem mainisin – tai keeles “tšook”
yaak gin muu krata – tahan süüa muu krata (suht meme laul, mida mu empsile naljaga laulda meeldib)

Bye bye / สวัสดีค่ะ

~Laura

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go to top