mängin ema assistenti

Hey! Tai muusika on all╰(*´︶`*)╯

Mu host emps töötab kohalikus haiglas. Üks tema tööülessannetest on haiglatele ravimite ja varustuse hankimine. Augustis, kui koroona Tais eriti halb oli, käisin emaga päris tihti koos hotellidesse ajutiselt ehitatud haiglaid üle vaatamas. Lisaks sellele oleme käinud naabruses olevatest provintsidest koroonateste toomas ning olen aidanud ema kontoris pakkida kastidesse kaitseriietusi, maske, kindaid jne, et neid saaks edasi viia ümbruses olevatesse väiksematesse haiglatesse.

Lambised lood mõne sellise käimise kohta:

Ema pidi minema Nakhon Nayoki linnavalitsusse, et sealt dokumente koroona kohta haiglasse tuua. Kuna mul midagi paremat teha ei olnud, siis liitusin empsiga. Pidin selga panema seeliku, sest tegemist on tähtsa asutusega ja püksid ei oleks piisavalt viisakat. Muide selliseid juhtumeid on palju, kus mulle öeldakse, et pane seelik selga (also seelik peab olema vähemalt põlvedeni), sest kohtume tähtsate inimestega. Astusime ühte hiiglaslikku majja ning otsisime õige kabineti. Emps ja mingid ametnikud rääkisid omavahel natuke juttu ja siis tulime tulema. Emps andis minu kätte hoida kõik kaustad ja ma lihtsalt endamisi mõlesin, et minu, lambise välismaalase käes on hetkel terve hunnik olulisi dokumente koroona kohta, millel kõigil on tähtsate Tai ametnike allkirjad ja templid… väga normaalne :))

Nakhon Nayoki city hall
Kass, kes ema kontoris elab
Üks väikestest haiglatest, kuhu emaga desinfitseerimisvahendeid viisime

Käisime Saraburis paar korda koroonteste Nakhon Nayoki haiglasse toomas. Esimene kord läksin koos empsiga. Pärast testide kättesaamist otsustasime minna Farm Chokchaisse. Teel sinna nägime ka mäkki ning kuna empsil oli friikate isu ostsime ühe terava kanaburgeri eine. Farm Chokchai on meierei. Muidu peaks saama ka minna farmi sisse (pole õrna aimugi, kas see tähendab mingit muuseumi või mida, kuid tundes Taid arvan, et siin ei näidataks elu sees päriselt lehmalaute), kuid kui kuna koroona möllas augustis veel korralikult, ei saanud me rohkem kohta avastada. Peamaja ees oli ala pikniku laudadega ja hunnik väikseid majakesi, kus müüdi erinevaid tooteid, mida farm toodab. Näiteks ostsime empsiga ühest sellisest majast jäätist ja veel muud nänni koju.

Teine kord liitus meiega ka host isa. Tol korral läksime pärast hoopis kohvikusse ning seejärel ostsime ka jälle burksi, kuid seekord veidi väärikamast kohast kui seda on McDonald’s.

Fun fact time:

Tais ei ole piimatooted tüüpilised, kuid alates sellest kui Rama IX käis Taanis ning vaimustus sealsetest meiereidest, tõi ta need ka Taisse. Sellest ajast saadik on inimesed rohkem piimatooteid tarbima hakanud. Samas ei saa seda Eestiga võrrelda. Meil on terve hunnik erinevaid piimatooteid, kuid Tais on peamiselt leida vaid piima ja jogurtit. Lisaks on siin väga suur teema maitsestatud piim väikestes kõrremahla pakikestes.

Kogu autosõit oli mägede vahel.
Tihti võib majade ees sellist altarit näha. Minu kodul seda aga ei ole, sest perede seas, kes on Hiina juurtega, see tüüpiline pole.
Väga tüüpilised väravad, mida võid eri disainiga näha nii tempite ees kui ka tänavate alguses, mis templiteni viivad.
:)))
12. augustil tähistatakse Tais emadepäeva (pildil ma, vanaema ja emps)

Bye bye / สวัสดีค่ะ

~Laura

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go to top